Czy to tylko przeziębienie czy już grypa?

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Najczęściej to ból głowy, senność, osłabienie, katar, drapanie w gardle. Przy przeziębieniu nie zawsze od razu jest temperatura i to głównie różni je od grypy, bo ta atakuje gwałtownie wysoką gorączką powyżej 39 stopni. Chory odczuwa dreszcze, bóle mięśni i kostno-stawowe, pojawia się suchy kaszel, który po czasie przekształca się w kaszel mokry. Okres najbardziej nasilonych objawów trwa zwykłe 3-5 dni. Jeśli okres ten przedłuża się zdecydowanie wymagana jest konsultacja lekarska.

Grypa nie powikłana wymaga jedynie leczenia objawowego. Chodzi przede wszystkim o złagodzenie gorączki, bólu, kaszlu. Przez wiele lat leczono kwasem acetylosalicylowym (Aspiryna) – jednak substancja ta ma wiele działań ubocznych. Pamiętajmy, że jest przeciwwskazana u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzeniami krzepnięcia, astmą oskrzelową oraz u dzieci do lat 12.

Obecnie na rynku dostępne są preparaty wieloskładnikowe, które pomagają zwalczać wszystkie dolegliwości (Gripex, Fervex, Febrisan, Flu Control Hot). Podczas choroby organizm odwadnia się przez pocenie, a także wskutek wzmożonej produkcji wydzieliny z nosa. Należy spożywać dużo płynów. Pomocne wtedy są herbatki z dzikiej róży, malin, lipy, czarnego bzu. Ulgę przyniosą nam też inhalacje. Możemy także sięgnąć po sprawdzone przez nasze babcie sposoby. Tu naszym sprzymierzeńcem będzie miód, czosnek, maliny.
Czy to tylko przeziębienie czy już grypa?

Czy to tylko przeziębienie czy już grypa?

13. Styczeń, 2015 przez 0
Wiele osób tak naprawdę tego nie rozróżnia. Grypa rozwija się bardzo szybko nawet w kilka godzin, a przeziębienie znacznie wolniej, przez kilka dni. Objawy zwłaszcza na początku są podobne.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj