Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.

Najczęstszym problemem kobiet w ciąży są rozstępy. Skóra w tym odmiennym stanie traci jędrność, z czasem mogą pojawiać się pierwsze niewidoczne jasne paski, które mogą przybierać na intensywności, czasem stają się czerwone, a czasem przechodzą w białe blizny. Istniejące rozstępy trudno jest zlikwidować. Ważne aby przed ciążą możliwie dużo nawilżać skórę, szczególnie w obszarach zagrożonych rozstępami ( brzuch, uda, pośladki, biodra ). Od czwartego miesiąca ciąży można stosować kremy przeciw rozstępom. Mamy tu szeroki wybór produktów specjalnych dla kobiet ciężarnych ( muszą one mieć na etykiecie informację, że zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa stosowania w ciąży i podczas karmienia). Najlepiej żeby były one też bezzapachowe. Ważne, aby nie zawierały alkoholu, retinolu czy innych silnie działających składników. Najlepiej unikać też zbyt dużego stężenia olejków eterycznych, barwników i ziół. Kosmetyki powinny też zawierać filtry UV, gdyż promieniowanie ultrafioletowe, szczególnie w ciąży, łatwo może prowadzić do powstania przebarwień i plam na skórze. Najlepiej żeby preparaty zawierały aloes, olejek z jojoby, olej z wiesiołka, mocznik oraz np. proteiny jedwabiu, dzięki czemu skóra staje się lepiej nawilżona odżywiona i elastyczna. Dobrze działa też na ujędrnienie skóry olejek arganowy a przy tym jest bezpieczny. Kolejnym problemem są też obrzęki, zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży, nie powinno się długo stać i siedzieć w jednej pozycji. Należy unikać zakładania nogi na nogę. Wieczorem można smarować nogi kremem z miętą, który chłodzi i przynosi ulgę. W ciąży krew krąży szybciej, odrobinę może wzrosnąć ciepłota ciała, a co za tym idzie, można bardziej się pocić. Należy zwracać uwagę aby ubrania przez nas noszone były z włókien naturalnych np z bawełny. Antyperspiranty są bezpieczne dla ciężarnych, gdyż sole glinu nie wchłaniają się przez skórę i działają tylko miejscowo. Kolejnym nurtującym problemem jest higiena intymna. Infekcje intymne mogą być zagrożeniem dla dziecka, a nawet wywołać przedwczesny poród. Zmienione PH, co w ciąży jest naturalne, zwiększa podatność na zakażenia. Płyny do higieny intymnej powinny zawierać jak najdelikatniejsze detergenty i substancje ziołowe, bez dodatków zapachowych. Nie powinny być zbyt ostre, żeby nie zniszczyć prawidłowej flory bakteryjnej. Zmiany jakie zachodzą w organizmie kobiety mogą mieć również wpływ na stan włosów i skóry. Włosy mogą być suche i matowe lub się przetłuszczać. Najlepiej stosować delikatne szampony i odżywki zwiększające objętość. Nie ma dowodów, że koloryzacja i tzw. "trwała" szkodzą dziecku ale lepiej z nich zrezygnować. Preparaty fryzjerskie są dzisiaj o wiele łagodniejsze niż 20 - 30 lat temu kiedy robione były badania ale lepiej ich nie stosować.

Ciąża wcale nie musi oznaczać nadwagi, utraty atrakcyjności i rozstępów, wprost przeciwnie należy podkreślać swój rosnący brzuszek. Przyszłe mamy dbają nie tylko o swoje zdrowie, ale też o swój wygląd, dzięki czemu mogą poczuć się naprawdę kwitnąco.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak sobie radzić z żylakami

Jak sobie radzić z żylakami

25. Sierpień, 2016 przez 0
Żylaki stały się problemem masowym. Najczęściej dotyczą kobiet, aczkolwiek występować mogą także u mężczyzn. Występują przeważnie po 45. roku życia. Problemu tego z pewnością nie należy bagatelizować, gdyż nie jest to tylko kwestia estetyki lecz problem zdrowotny. Uwarunkowane są przeważnie genetycznie, ale nie bez znaczenia jest także brak aktywności fizycznej.
Szukaj