ASPIRYNA 0.5 G 10 TABLETEK

ASPIRYNA 0.5 G 10 TABLETEK
Aspirin szybko i zdecydowanie likwiduje również bóle głowy czy bóle mięśniowo-stawowe. Z przeprowadzonych badań wiadomo, iż aktywny składnik Aspirin hamuje produkcję substancji odpowiedzialnych za ból i stan zapalny.
Postać
Tabletki, 10 szt.

Status
Lek.

Skład
1 tabletka zawiera kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) - 500 mg .

Działanie
Aspirin szybko i zdecydowanie likwiduje również bóle głowy czy bóle mięśniowo-stawowe. Z przeprowadzonych badań wiadomo, iż aktywny składnik Aspirin hamuje produkcję substancji odpowiedzialnych za ból i stan zapalny. Mechanizm działania Aspirin sprawia, że lek skutecznie zwalcza objawy, działając na stan zapalny.

Przeznaczenie
-bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni,
-ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie
Dorośli:
od 1 do 2 tabletek.
W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat:
jednorazowo 1 tabletkę.
W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.
Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.

Przeciwwskazania
-jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
-jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
-jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
-u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu,
-jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
-jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
-jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
-jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek.
Szukaj