CANDI POMADKA 5 ML

CANDI POMADKA 5 ML
Pękające kąciki ust.
Postać
Maść, 5ml.

Skład
chlorquinaldol 1%, klotrimazol 1%, witamina E.

Działanie
Pomaga na pękające kąciki ust, usuwając infekcje oraz bakterie wywołujące zajady. Posiada substancję o nazwie chlorquinaldol, która reaguje na bakterie takie jak: gronkowce, paciorkowce, pałeczki z rodziny Enterobacteriaceae - skutecznie je zwalczając. Pomadka CANDI działa także na pierwotniaki i niektóre grzyby (C. albicans). Klotrimazol ma działanie przeciwdrożdżakowe.

Przeznaczenie
Pękające kąciki ust.

Dawkowanie
Niewielką ilość pomadki nakładać na zmienione kąciki ust 3 razy dziennie. Stosować do czasu ustąpienia zmian oraz przez 3 następne dni. Po ustąpieniu zmian pomadkę należy wyrzucić. W trakcie stosowania preparatu unikać nasłonecznienia.

Przeciwwskazania
Ciąża, okres karmienia piersią. Wiek poniżej 12 roku życia. Nie stosować u osób, u których wystąpiły objawy uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować bez konsultacji z lekarzem w przypadku występowania cukrzycy, kiły, zakażenia wirusem HIV, leczenia immunosupresyjnego, stosowania chemioterapii oraz w podeszłym wieku. Pomadka przeznaczona jest do stosowania wyłącznie zewnętrznego, tylko w obrębie kącików ust. Nie stosować w przypadku opryszczki. Nie połykać.
Szukaj