CARBO ACTIV 20 KAPSUŁEK

CARBO ACTIV 20 KAPSUŁEK
Biegunka, nadmierna fermentacja jelitowa, wzdęcia, bębnica przewodu pokarmowego, nieżyty żołądkowo-jelitowe.
Postać
Kapsułki, 20szt.

Status
Lek.

Skład
1 kapsułka zawiera 200mg węgla leczniczego.

Działanie
Jelitowy lek adsorbujący. Po doustnym przyjęciu kapsułki, węgiel leczniczy uwalnia się z niej w ciągu kilkunastu minut i adsorbuje wszystkie substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, w tym toksyny bakteryjne, bakterie i grzyby. Mechanizm absorpcji nie wiąże się z interakcją chemiczną, ale z jego właściwościami fizycznymi i siłami elektrostatycznymi.

Przeznaczenie
Biegunka, nadmierna fermentacja jelitowa, wzdęcia, bębnica przewodu pokarmowego, nieżyty żołądkowo-jelitowe. Zatrucie lekami i związkami chemicznymi w porozumieniu z lekarzem.

Dawkowanie
Zatrucia pokarmowe, biegunki. Pomocniczo we wzdęciach. Doustnie. Dorośli i dzieci po 12. roku życia. Zwykle 4–6 kapsułek kilka razy dziennie, do ustąpienia objawów. W poważniejszych biegunkach zawartość 15–30 kapsułek w postaci zawiesiny w wodzie co 1 h (3–4 razy) do ustąpienia objawów.
Zatrucia substancjami chemicznymi i lekami. Doustnie. Dorośli i dzieci po 12. roku życia. 10 kapsułek; dawkę powtórzyć kilkakrotnie. W poważniejszych przypadkach jednorazowo zawartość 20–50 kapsułek w postaci zawiesiny w wodzie. Dzieci po 1. roku życia. Jednorazowo 10–20 kapsułek (małym dzieciom najlepiej podawać w postaci zawiesiny w wodzie).

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Szukaj