CEBION MULTI KROPLE 10 ML

CEBION MULTI KROPLE 10 ML
Zapobieganie niedoborom witamin lub uzupełnienie istniejących niedoborów, szczególnie w infekcjach przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała.
Postać
Krople, 10 ml.

Status
Lek.

Skład
1 ml (ok. 30 kropli) zawiera: witaminę A 5000j.m. (retinol) 2,75mg, witaminę B1 (tiamina) 2mg, witaminę B2 (ryboflawina) 0,8mg, niacynę (nikotynamid) 30mg, witaminę B5 (dekspantenol) 10mg, witaminę B6 (pirodyksyna) 4mg, witaminę C (kwas askorbinowy) 100mg, witaminę D3 1000j.m. (cholekalcyferol) 0,025mg, witaminę E (alfa-tokoferol) 4mg.

Działanie
Krople dostarczają organizmowi aż 9 cennych składników warunkujących prawidłowe działanie organizmu. Wszystkie oprócz witaminy D nie są produkowane endogennie. Witamina E, C, B2 i nikotynamid uczestniczą w procesach oksydacyjnych. Witamina A i B2 wspomagają działanie narządu wzroku i przebieg procesu widzenia. Witamina D3 wspiera mineralizację tkanki kostnej oraz odpowiada za regulację poziomu wapnia i fosforanów we krwi. Witamina B2 i dekspantenol uczestniczą w przemianach białek i węglowodanów. Witamina PP, dekspantenol i witamina B2 biorą udział metabolizmie lipidów oraz w powstawaniu energii.

Przeznaczenie
Zapobieganie niedoborom witamin lub uzupełnienie istniejących niedoborów, szczególnie w infekcjach przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała. Zalecany również w okresie intensywnego wysiłku fizycznego oraz w okresie szybkiego wzrostu i rozwoju organizmu.

Dawkowanie
Niemowlęta: 3 - 5 kropli na dobę wraz z pokarmem;
Dzieci w wieku 1 - 6 lat: 6 - 7 kropli na dobę wraz z pokarmem;
Dzieci w wieku 7 - 14 lat: 8 - 9 kropli na dobę w postaci nierozcieńczonej lub z niewielką ilością płynu.

Przeciwwskazania
Nie stosować leku w przypadku hiperkalcemii oraz jeżeli wystąpiła nadwrażliwość na składniki preparatu. W przypadku kamicy nerkowej oraz w przypadku sarkoidozy należy porozumieć się z lekarzem odnośnie stosowania leku. W czasie ciąży i karmienia Cebionmulti można stosować po uzgodnieniu z lekarzem. Równoczesne przyjmowanie leków zawierających tiazydy i witaminę D wymaga uzgodnienia z lekarzem, gdyż może to powodować hiperkalcemie.

Szukaj