CEFALGIN 10 TABLETEK

CEFALGIN 10 TABLETEK
Bóle głowy, zębów, menstruacyjne, nerwobóle, a także bóle związane z przeziębieniem i grypą.
Postać
Tabletki, 10szt.

Status
Lek.

Skład
1 tabletka: paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg.
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie
Przeciwskurczowe na mięśnie gładkie.

Przeznaczenie
Bóle głowy, zębów, menstruacyjne, nerwobóle, a także bóle związane z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie
Dorośli 1-2 tabletki jednorazowo. Dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka jednorazowo. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy, pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol) lub którykolwiek składnik leku. Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza. Wrodzony niedobór dehydrogenazy-6-fosforanowej. Nadciśnienie tętnicze. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Ostra porfiria wątrobowa. Choroba alkoholowa.Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Szukaj