COLDREX MAXGRIP C 24 TABLETEK

COLDREX MAXGRIP C 24 TABLETEK
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i wykrztuśnie. Udrażnia naczynia nosowe, łagodnie pobudza i uzupełnia niedobór witaminy C.
Postać
Tabletki, 24 szt.

Skład
Paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg, wodzian terpinu 20 mg, kwas askorbinowy 30 mg, skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E110).

Działanie
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i wykrztuśnie. Udrażnia naczynia nosowe, łagodnie pobudza i uzupełnia niedobór witaminy C.

Przeznaczenie
Lek polecany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę.

Przeciwwskazania
Ciężka niewydolność wątroby i nerek, nadczynność tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze krwi, tętniaki, schorzenia serca, ciąża, laktacja, podwyższone ciśnienie śródgałkowe, przerost gruczołu krokowego, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, przyjmowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, beta -adrenolityków, przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Szukaj