ACARD 0,15 G 30 TABLETEK

ACARD 0,15 G 30 TABLETEK
Lek przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, których następstwem może być powstawanie zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.Chroni przed zawałem serca.
Postać
Tabletki, 30 szt.

Status
Lek.

Skład
150 mg kwasu acetylosalicylowego (w 1 tabletce), celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona, kwasu metakrylowego, etylu akrylanu kopolimer, trietylu cytrynian, talk, emulsja antypienna.

Działanie
Lek przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, których następstwem może być powstawanie zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Chroni przed zawałem serca.

Przeznaczenie
W zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka, świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca, niestabilnej chorobie wieńcowej, zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych, zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych, zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Dawkowanie
Wg wskazań lekarza.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu, zwiększona skłonność do krwawień, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, poważne problemy z nerkami, wątrobą lub sercem, napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych, pacjentka jest w III trymestrze ciąży, jeżeli u pacjenta stosuje się metotreksat w dawkach od 15 mg/tydzień, u dzieci do lat 12 z infekcjami wirusowymi.
Szukaj