Produkt chwilowo niedostępny

AESCIN ŻEL 40 G

AESCIN ŻEL 40 G
Lek o działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne. Stosowany w zapobieganiu i leczeniu obrzęków, krwiaków pourazowych, i pooperacyjnych, zaburzeniach krążenia żylnego w kończynach dolnych, żylakach kończyn dolnych.
Postać
Żel, 40 g.

Status
Lek.

Skład
Alfa-escyna, salicylan dwuetyloaminy i heparyna, karbomer,
trolamina, alkohol izopropylowy, parahydroksybenzoesan metylu,
propylu parahydroksybenzoesan, disodu edetynian, woda oczyszczona.

Działanie
Normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych. Uszczelnia śródbłonek kapilarów. Zmniejsza przesięk chłonki. Zmniejsza bóle i ciężkość nóg, świąd skóry, obrzęki kończyn dolnych i skurcze mięśni łydek występujące w zaburzeniach krążenia żylnego kończyn dolnych.

Przeznaczenie
Lek o działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne. Stosowany w zapobieganiu i leczeniu obrzęków, krwiaków pourazowych i pooperacyjnych (stłuczenia, skręcenia, ortopedia), zaburzeniach krążenia żylnego w kończynach dolnych, żylakach kończyn dolnych, bólach kręgosłupa u chorych z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego kręgosłupa.

Dawkowanie
3 do 5 razy na dobę na chore miejsca.

Przeciwwskazania
Uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aescin, ciężka niewydolność nerek, pierwszy trymestr ciąży.

Nie stosować także: miejscowo na błony śluzowe, na otwarte rany, w przypadkach martwicy skóry oraz na obszary skóry poddane napromienianiu.
Szukaj