Alergia

Istotą alergii jest nieprawidłowa, nadmierna odpowiedź układu immunologicznego (obronnego) na różne substancje, zwane alergenami. To co zazwyczaj nasz organizm uznaje za niegroźne, nasz system obronny uznaje w alergii za bardzo szkodliwe. Alergenami są zazwyczaj: pyłki traw i drzew, roztocze kurzu, pleśnie, pewne pokarmy, lateks. Do najczęściej występujących objawów alergii zaliczamy: świąd, kichanie, katar, duszność, biegunka, zaczerwienienie oczu oraz skóry, pokrzywka. Najbardziej niebezpieczną reakcją alergiczną jest anafilaksja, uznawana za zagrożenie życia. Aby rozpoznać alergię lekarze zalecają testy punktowe, w których nakłuwa się skórę rozcieńczonymi roztworami alergenów i obserwuje się reakcję. Istnieje wiele leków przeciwalergicznych: środki przeciwhistaminowe, kortykosteroidy, kromony. Najważniejsze aby unikać alergenów (zamykanie okien, usunięcie dywanów, które mogą być siedliskiem roztoczy, używanie odkurzaczy z filtrami przeciwalergicznymi, unikanie niektórych pokarmów). W podkategorii znajdują się preparaty pomocne przy łagodzeniu objawów alergii w różnej postaci. Są to preparaty w aerozolu, w kroplach, w tabletkach w zależności od miejsca aplikacji.
ALERIC 0.01 G 7 TABLETEK

Leczenie objawów alergii - całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (obrzęk śluzówki nosa, kichanie). Objawy świądu i pieczenia oczu. Leczenie objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Cena: 8,93 PLN
ALERZINA 0,01 G 10 TABLETEK

Lek Alerzina działa przeciwalergicznie. Nie dopuszczając do działania substancji, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych (histaminy).
Cena: 7,77 PLN
ALLEGRA 0,12 G 10 TABLETEK

Allegra to pierwszy w lek przeciwalergiczny zawierający nowoczesną substancję antyhistaminową o nazwie feksofenadyna. Leczenie objawów kataru siennego: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa, zaczerwienienie i łzawienie oczu.
Cena: 15,71 PLN
ALLERGICAL BIOTTER 20 TABLETEK MUSUJĄCYCH

ALLERGICAL to preparat przeznaczony do stosowania u osób dorosłych, który przyjmowany doustnie uzupełnia poziom wapnia, cynku i kwercetyny w organizmie, ograniczając symptomy uczulenia w postaci swędzenia, kataru, wysypki.
Cena: 4,27 PLN
ALLERGO COMOD KROPLE DO OCZU 2% 10 ML

Preparat stosowany w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek, np. zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.
Cena: 16,33 PLN
ALLERGOCAPS 30 KAPSUŁEK

Pachnotka zwyczajna to roślina zawierająca substancje wpływające korzystnie na łagodzenie objawów uczuleniowych.Roślina ta łagodzi objawy alergii pokarmowej, alergii na pyłki i roztocza, katar sienny oraz astmę oskrzelową.
Cena: 12,88 PLN
ALLERGODIL KROPLE DO OCZU 0,5 MG/1ML 6ML

Allergodil łagodzi zaczerwienienia, swędzenia oraz łzawienia oczu, występujących przy katarze siennym lub w wyniku reakcji alergicznych.
Cena: 30,28 PLN
ALLERTEC UKĄSZENIA AEROZOL 30 ML

W stanach podrażnienia skóry w tym objawy alergiczne, po ukłuciu: komarów, mrówek, meszek, pszczół, os i innych owadów.
Cena: 15,52 PLN
Szukaj