AMBROSOL PLIVA SYROP 0.015/5 ML 120 ML

AMBROSOL PLIVA SYROP 0.015/5 ML 120 ML
Ambrosol PLIVA syrop zawiera jako substancję czynną ambroksol, który wykazuje działanie wykrztuśne i rozrzedzające śluz, zmniejsza lepkość śluzu, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, wyraźnie zmniejsza i łagodzi kaszel.
Postać
Syrop, 120 ml.

Status
Lek.

Skład
5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku.

Działanie
Ambrosol PLIVA syrop zawiera jako substancję czynną ambroksol, który wykazuje działanie wykrztuśne i mukolityczne rozrzedzające śluz, zmniejsza lepkość śluzu, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie oraz wyraźnie zmniejsza i łagodzi kaszel.

Przeznaczenie
Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych takie jak:
  • mukowiscydoza
-ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli
-stany zapalne nosa, gardła i zatok
-rozedma płuc
-astma oskrzelowa
-rozstrzenie oskrzeli

Dawkowanie
Lek należy zażywać doustnie, po posiłku.
Leku nie wolno podawać bezpośrednio przed snem.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: początkowo, przez 2 do 3 dni należy stosować 30 mg ambroksolu chlorowodorku (10 ml syropu, czyli 2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 30 mg (10 ml syropu, czyli 2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat:15 mg ambroksolu chlorowodorku (5 ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa) 2 do 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat:7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (2,5 ml syropu, czyli ½ łyżki miarowej) 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 1 do 2 lat:7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (2,5 ml syropu, czyli ½ łyżki miarowej) 2 razy na dobę.

Nie należy stosować leku, jeżeli występuje: nadwrażliwość na ambroksol lub którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem.
Szukaj