AQUA GEL - OPATRUNEK HYDROŻELOWY 12 CM X 12 CM

AQUA GEL - OPATRUNEK HYDROŻELOWY 12 CM X 12 CM
Do opatrywania ran wymagających wilgotnego środowiska: rany oparzeniowe, owrzodzenia, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej, miejsca po pobraniu przeszczepów skórnych, otarcia oraz inne rany.
Postać
Opatrunek, 12 cm x 12 cm.

Opis
Opatrunek jest wodną kompozycją naturalnych i syntetycznych polimerów poddaną promieniowaniu jonizującemu, które powoduje sieciowanie łańcuchów polimerowych oraz zapewnia sterylność opatrunku. Formę użytkową opatrunku stanowi przezroczysty, elastyczny płat hydrożelu o grubości 4 mm.

Stosuje się go do opatrywania ran wymagających wilgotnego środowiska: rany oparzeniowe, owrzodzenia, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej, miejsca po pobraniu przeszczepów skórnych, otarcia oraz inne rany.

Opatrunki tworzą barierę przed zakażeniem zewnętrznym rany, ale są przepuszczalne dla tlenu i leków. Cechują się dobrą adhezją do zdrowej skóry i rany bez tendencji do przyklejania się. Podczas zmiany opatrunku jest łagodnie i bezboleśnie dla pacjenta, nie uszkadza młodego, narastającego naskórka. W czasie gdy zmieniany jest opatrunek z rany usuwane są wydzieliny oraz martwe tkanki.

Opatrunki AQUA-GEL są sterylne, przezroczyste, elastyczne oraz odpowiednio wytrzymałe mechanicznie. Łagodzą ból, dają doskonałe efekty kosmetyczne. Skracają czas gojenia ran.

Sposób użycia
Opatrunek umieszcza się dowolną stroną na powierzchni rany, stosować opatrunki o wielkości odpowiadającej rozmiarom rany.
Szukaj