Domowe testy diagnostyczne

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Dzięki domowym testom diagnostycznym można szybko zdiagnozować przyczynę złego stanu zdrowia. Wyniki należy jednak zawsze konsultować z lekarzem i potwierdzać w specjalistycznych laboratoriach medycznych. Testy diagnostyczne wykorzystywane są w kardiologii, gastrologii, urologii, ginekologii, a także w alergologii oraz do potwierdzania obecności w organizmie różnych substancji toksycznych.

Najczęściej stosowane testy diagnostyczne wykonywane są ze śliny, moczu, krwi i kału.

Testy wykonywane ze śliny
Testy wykrywające w organizmie substancje narkotyczne tj. morfinę kokainę, heroinę, amfetaminę, marihuanę czy haszysz. Do diagnozy służyć może Test narkotykowy ze śliny (DL).

Test na obecność wirusa HIV (próbka śliny diagnozowana jest na obecność przeciwciał przeciwko wirusowi HIV-1 HIV-2)

Testy wykonywane z moczu
Testy wykonywane z moczu mają szerokie zastosowanie. Stosuje się je do :
  • wykonania ogólnego badania moczu Test URS10 (DL)
  • diagnozowania infekcji dróg moczowych służy do tego Test do wykrywania infekcji dróg moczowych (DL). Test ten pozwala na wczesne wykrycie infekcji bakteryjnych i szybkie wdrożenie leczenia.
  • badania obecności białka w moczu Białko Test (DL). Białko obecne w moczu świadczy o stanie zapalnym dróg moczowych spowodowanym np. zakażeniem bakteryjnym, toksycznym działaniem leków lub cukrzycą.
  • określenia poziomu hormonu FSH w Teście Menopauzalnym (DL)
  • określenia poziomu hormonu LH w Teście LH (DL) służącym do określenia dni płodnych
  • określenia poziomu hormonu hCG w Testach ciążowych (DL)
  • wykrywania substancji narkotycznych. Są testy służące określania obecności pojedynczych narkotyków jak Amfetamina Strip (DL), Kokaina Strip (DL), jak i wielu naraz w teście Multi Test (DL)

Z krwi pobranej z palca określić można poziom:
  • cholesterolu przy pomocy testu Cholesterol Test ( DL). Poziom cholesterolu we krwi nie powinien być wyższy niż 200 mg/dl. Podwyższony poziom cholesterolu jest jednym z głównych czynników ryzyka miażdżycy, która prowadzić może do zawału serca i udaru mózgu.
  • glukozy - test powinien być wykonany na czczo. Badanie poziomu glukozy ważne jest szczególnie w profilaktyce i samokontroli cukrzycy. Zbyt wysoki poziom glukozy we krwi prowadzić może do wielu zmian chorobowych tj. chorób serca chorób nerek a nawet utraty wzroku. Badanie wykonać można za pomocą Glukoza Test (DL).

Można wykonać badanie na obecność przeciwciał anty Helicobacter Pylori, która w większości przypadków odpowiedzialna jest za powstawanie wrzodów żołądka i zapalenie śluzówki żołądka. Służy do tego test Helicobacter Test (DL).
  • PSA-antygenu prostaty, którego wzrost może sygnalizować choroby prostaty PSA Test(DL)

Testy diagnostyczne z kału
W kale można oznaczyć krew utajoną, której obecność świadczy o chorobach przewodu pokarmowego takich jak rak jelita grubego czy rak żołądka. Z kału można również zdiagnozować obecność bakterii Helicobacter Pylori. Za pomocą testu Helicobacter Antygen Test (DL) wykrywany jest antygen H pylori, którego obecność świadczy o aktualnym zakażeniu.

Diagnostyczne testy domowe są dostępne we wszystkich aptekach, dzięki czemu łatwo możemy zdiagnozować schorzenie we wczesnym stadium rozwoju.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj