Jak sobie radzić z żylakami

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Żylaki stały się problemem masowym. Najczęściej dotyczą kobiet, aczkolwiek występować mogą także u mężczyzn. Występują przeważnie po 45. roku życia. Problemu tego z pewnością nie należy bagatelizować, gdyż nie jest to tylko kwestia estetyki lecz problem zdrowotny. Uwarunkowane są przeważnie genetycznie, ale nie bez znaczenia jest także brak aktywności fizycznej.

Przyczyną jest zaburzona praca mięśni nóg, przez co zaburzony jest transport krwi w naczyniach krwionośnych. Osiadły tryb życia, praca tylko w pozycji siedzącej na pewno więc nie pomagają. Jakaś forma rekreacji, uprawiania sportu jest więc również w tym przypadku celem profilaktyki zalecana. Na powstawanie żylaków wpływ mają także używki takie jak palenie papierosów, mocny alkohol, noszenie obcisłych ubrań, nadwaga czy obuwie na wysokim obcasie.
Rozpoznanie wzrokowe żylaków nie jest zadaniem trudnym. W początkowej fazie przybierają postać "pajączków naczyniowych" przeważnie koloru niebieskiego. Objawami mogącymi zwiastować nam ten problem może być uczucie ciężkich nóg o zwiększonym natężeniu wieczorem, opuchnięcia, uczucie ciepła w nogach, uczucie drętwienia, mrowienia i opuchlizny kończyn dolnych. Do żylaków najlepiej nie doprowadzić interweniując w porę po zauważeniu pierwszych objawów. Jeżeli jednak już się pojawią należy zadbać aby nie dopuścić do ich rozbudowy. W skrajnych przypadkach nieleczone prowadzić mogą do niebezpiecznych dla życia zakażeń całego organizmu.

Oprócz operacyjnego leczenia żylaków stosuje się także metody zachowawcze. Przy takim leczeniu stosuje się np. maści, kremy zmniejszające obrzęk a także wspomagające ściany naczyń krwionośnych, niektóre środki występują również w postaci tabletek. Są to środki zawierające najczęściej jako główne składniki hesperydynę oraz diosminę. Na rynku istnieje wiele preparatów, które mogą przynieść ulgę przy żylakach np.:

Diohespan Max 1000 mg 30 tabletek z dużą dawką diosminy
http://www.aptekachojna.pl/diohespan-max-1000-mg-30-tabletek.html

Venoruton żel
http://www.aptekachojna.pl/venoruton-zel-40-g.html

Venescin w postaci żelu
http://www.aptekachojna.pl/venescin-zel-40-g.html

Esceven w postaci żelu
http://www.aptekachojna.pl/esceven-zel-30-g.html

Sapoven T
http://www.aptekachojna.pl/sapoven-t-zel-30-g.html

Varixinal tabletki
http://www.aptekachojna.pl/varixinal-60-tabletek.html

Polecamy także preparaty Aescin występujące w postaci tabletek
http://www.aptekachojna.pl/aescin-0-2-90-tabletek.html

Troxeratio
http://www.aptekachojna.pl/troxeratio-0-3-g-50-kapsulek.html

Istotną kwestią oprócz stosowania preparatów na żylaki jest nabranie właściwych nawyków, dzięki którym sami możemy zadbać o swoje nogi czując zmniejszenie przeszkadzających w codziennym życiu dolegliwości wywołanych przez żylaki. Sami w domu możemy zastosować takie metody jak np.:

1) Podnosić stopy nad poziomem ud – w przypadku gdy ból nóg zaczyna być odczuwalny, warto jest unieść je nieco wyżej, by ułatwić odpływ krwi;

2) Dobrze jest zaopatrzyć się po konsultacji z lekarzem w dobrej jakości rajstopy albo pończochy przeciwżylakowe;

3) Unikajmy gorących kąpieli, sauny i solarium, ponieważ żyły rozszerzają się pod wpływem ciepła;

4) Dobrze jest jednak zastosować krótkotrwały natrysk nóg na przemian z ciepłą i zimną wodą. Zimna woda usprawnia krążenie żylne;

Istotna jest odpowiednio dobrana dieta, wzbogacająca o warzywa i owoce oraz produkty, zawierające duże ilości rutyny, krzemu, witamin C, B, PP oraz E.

Nie lekceważmy problemu żylaków, zadziałajmy odpowiednio wcześnie.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj