Jak wybrać kosmetyki ochronne na zimę?

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Skóra traci naturalne działanie ochronne płaszcza lipidowego przy temperaturze już od 10 stopni Celsjusza, a im niższa od tej granicy temperatura, tym trudniej utrzymać skórze równowagę. Nie powinniśmy więc czekać do temperatur minusowych, aby szczególnie zadbać o ochronę lipidową skóry, także chroniąc ją przed wiatrem. Smarujemy nie tylko twarz, ale także ręce, które szybciej się wysuszają w czasie chłodniejszych dni.

Zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając krem na zimę?
Dobry krem na zimę powinien mieć gęstą konsystencję, najlepiej emulsji. Powinien być bogaty w lipidy (woski i oleje roślinne), substancje działające łagodząco i kojąco (np. alantoina), filtry ochronne UVA i UVB.

Jeszcze jedno...Nawilżanie skóry nie polega na wprowadzaniu do niej wody z zewnątrz, lecz na zatrzymaniu wilgoci pochodzącej z wewnątrz. Dodatkową barierą ochronną jest makijaż – podkłady, pudry i fluidy, które tworzą na skórze dodatkowe zabezpieczenie przez czynnikami atmosferycznymi.

Na rynku jest spory wybór kosmetyków na zimę w różnych cenach np.:
PHARMACERIS
FLOSLEK
EMOLIUM
ZIAJA
IWOSTIN
Jak wybrać kosmetyki ochronne na zimę?

Jak wybrać kosmetyki ochronne na zimę?

13. Styczeń, 2015 przez 0
Mimo że wygląda na to, że zima o nas zapomniała, warto mieć w domu kosmetyki i dermokosmetyki do pielęgnacji cery w zimie. Zwłaszcza powinniśmy pamiętać o dzieciach, których skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa i gorzej radzi sobie z ochroną przed niskimi temperaturami.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj