Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.

Metoda wykorzystywana jest więc także w ortopedii czy rehabilitacji, po różnego rodzaju urazach przyśpieszając regenerację organizmu. Działanie polega na oklejaniu określonych partii ciała dedykowanymi taśmami - jest to metoda naturalna. Dzięki temu przykładowo zmniejszane są odczucia bólowe, stawy zyskują ochronę i stabilizację. Stosowane po operacjach przyśpieszać mogą gojenie ran i likwidację blizn, polecane także do zastosowania przy drenażu limfatycznym dla skóry.

Taśmy A-Z tape są łatwe w użyciu, nie wymagają przycinania ponieważ już po wyjęciu z opakowania są gotowe do użycia a wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w ulotce. Ich trwałość wynosi kilka dni nie powodują przy tym żadnych nieprzyjemnych odczuć. Wykonane są aż w 95% z bawełny a tylko 5% spandeksu zapewniającemu plastrom elastyczność. I co istotne dla komfortu, przepuszcza powietrze. Skutki działania A-Z tape występują nie tylko w trakcie aktywności fizycznej lecz również w trakcie odpoczynku. Posiadając certyfikat CE gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Nie powodują podrażnień ani uczuleń i są wodoodporne.

Taśma A-Z Tape Dynamiczne wsparcie ramienia i barku - http://www.aptekachojna.pl/a-z-tape-7-dynamiczne-wsparcie-ramienia-i-barku-5-sztuk.html ,stanowi zestaw przyciętych i gotowych do użycia taśm kinezjologicznych, powstałych w celu dynamicznego wsparcia ramion i barków. Dzięki niej chroniony jest mięsień naramienny i czworoboczny oraz staw barkowy, zmniejsza uczucie bólu w przypadku ich kontuzji lub nadwyrężenia, a także pomaga zapobiegać dalszym urazom.

A-Z Tape Dynamiczne wsparcie karku 5 sztuk - http://www.aptekachojna.pl/a-z-tape-5-dynamiczne-wsparcie-karku-5-sztuk.html , zaprojektowano dla dynamicznego wsparcia szui i karku. Zmniejsza ból karku usprawniając regenerację, stanowiąc prewencję przed nowymi kontuzjami. Jest dobry nie tylko przy urazach, także dolegliwości szyi i karku związane z długotrwałym przyjmowaniem niewygodnej pozycji, np. w pracy typowo biurowej, mogą zostać dzięki plastrom zniwelowane.

Każdy z nas z pewnością prędzej czy później doświadczył bólu pleców czy to w wyniku kontuzji czy wielogodzinnego statycznie wykonywanego zajęcia. W tym przypadku z pomocą przyjdzie nam A-Z Tape 6 dynamiczne wsparcie pleców 5 sztuk - http://www.aptekachojna.pl/a-z-tape-6-dynamiczne-wsparcie-plecow-5-sztuk.html . Nie ograniczając swobody ruchów aplikacja zmniejsza dolegliwości wzmacniając przy tym stawy, dając efektywną ochronę przed kolejnymi urazami.

Pozwólmy sobie pomóc. Dzięki plastrom A-Z Tape, metodzie sprawdzonej przez sportowców. Wykorzystajmy naturalne możliwości pomocy w różnych dolegliwości sprawdzone przez wielu olimpijczyków. Po prostu warto zaufać profesjonalistom.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Jak sobie radzić z żylakami

Jak sobie radzić z żylakami

25. Sierpień, 2016 przez 0
Żylaki stały się problemem masowym. Najczęściej dotyczą kobiet, aczkolwiek występować mogą także u mężczyzn. Występują przeważnie po 45. roku życia. Problemu tego z pewnością nie należy bagatelizować, gdyż nie jest to tylko kwestia estetyki lecz problem zdrowotny. Uwarunkowane są przeważnie genetycznie, ale nie bez znaczenia jest także brak aktywności fizycznej.
Szukaj