Menopauza to nie choroba

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Menopauza (przekwitanie) choć nie zalicza się do chorób, przez wiele kobiet tak właśnie jest traktowana. Pomimo że w organizmie kobiety zachodzą duże zmiany, nie oznacza to jednak końca okresu zdrowia i aktywności seksualnej.

Menopauza występuje przeciętnie ok. 50 r. ż. I jest naturalnym procesem w życiu kobiety, kiedy zmniejszeniu ulega wytwarzanie hormonów: estrogenów i progesteronu.

Objawy menopauzy to przede wszystkim:
  • nieregularne miesiączki;
  • zmiany w pochwie (śluzówka staje się sucha i cieńsza);
  • uderzenia gorąca;
  • bezsenność i nocne poty;
  • zmiany w wyglądzie (utrata włosów, odkładanie tkanki
tłuszczowej głównie na biodrach i udach,zmarszczki);
  • zwiększona drażliwość.

Następstwem procesu menopauzy jest zwiększone ryzyko osteoporozy, choroby wieńcowej i nietrzymania moczu. Główną metodą leczenia jest podawanie hormonów w tabletkach, plastrach lub żelach. Warto w tym czasie zadbać o aktywność fizyczną, dietę niskotłuszczową bogatą w warzywa oraz rzucić palenie.

Wśród preparatów dostępnych bez recepty dostępne są też suplementy dedykowane dla kobiet właśnie w okresie menopauzy: Ligunin, Mabelle, Aktiv-Meno, Soyfem, Climea Forte. Pomagają one uzupełnić dietę w składniki niezbędne w tym okresie, który mogą stanowić niedobory w orgnizmie.

W aptekach dostępny jest też domowy test "Menopauza test" (Domowe laboratorium) pozwalający wstępnie zdiagnozować podwyższony poziom hormonu FSH, który może świadczyć o menopauzie.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj