Nadchodzi lato - czas odkryć stopy.

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Skóra stóp ze względu na gruby naskórek, dużą liczbę gruczołów potowych oraz brak gruczołów łojowych wymaga odpowiedniej, regularnej pielęgnacji przez cały rok.

Odpowiednie obuwie, skarpetki wykonane z dobrych naturalnych materiałów i, w głównej mierze, codzienna higiena są w stanie wpłynąć na prawidłowy obraz stóp i ich funkcjonowanie. Z kolei nieprawidłowa pielęgnacja stóp może przyczynić się do licznych problemów i zmian skórnych. Do najczęstszych problemów skórnych stóp możemy zaliczyć: pękające pięty, modzele, odciski, brodawki wirusowe HPV. Z takimi dolegliwościami osoby zgłaszają się do specjalistycznych gabinetów podologicznych, których coraz więcej pojawia się na polskim rynku a pacjenci chętniej z nich korzystają.

Często popełnianym błędem podczas pielęgnacji stóp jest wielokrotne, a nawet codzienne ścieranie skóry pumeksem lub tarką. Usuwany w ten sposób naskórek jeszcze bardziej narasta i twardnieje. W związku z tym takie praktyki są niewskazane, gdyż efekt jest odmienny do zamierzonego. Zamiast miękkiej i elastycznej skóry mamy twardą, bolesną , żółtą i narośniętą, sprawiającą ból przy chodzeniu i dyskomfort w dotyku.

Częstym i bardzo bolesnym problemem są też wrastające paznokcie. Chcąc uniknąć tej dolegliwości, należy obcinać paznokcie na prosto, nie za krótko, nie wycinając boków.
Gdy wspomniane wyżej problemy się pojawią, warto zwrócić się do specjalistycznego gabinetu podologicznego, gdzie skóra stóp zostanie profesjonalnie opracowana na frezarce. Należy pamiętać też o codziennym stosowaniu kremu do stóp. Preparat powinien być odpowiednio dobrany do potrzeb skóry a bardzo duże znaczenie mają zawarte w nim składniki. Produkt do stóp nie tylko musi nawilżać czy natłuszczać, lecz również zmiękczać i złuszczać naskórek. Zaleca się też, by krem przeznaczony np. dla osób z potliwością stóp posiadał substancje o działaniu przeciwgrzybiczym, gdyż właśnie na stopie wilgotnej i ciepłej rozwijają się grzyby.

Pielęgnacja stóp to także kąpiele w solach z wyciągami ziołowymi o właściwościach przeciwbakteryjnych, oczyszczających i antyseptycznych i. Zabiegi wykonywane przynajmniej 2- 3 razy w tygodniu dają doskonały efekt terapeutyczny.

Systematyczna domowa pielęgnacja stóp przy użyciu odpowiednich produktów do pielęgnacji stóp jest najlepszą profilaktyką, utrzymującą je w dobrej kondycji. Dzięki systematycznej pielęgnacji stóp przez cały rok, bez obaw odsłonimy je w swoich ulubionych sandałach latem.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj