Olej konopny i jego właściwości

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Olej konopny pozyskiwany z nasion konopi siewnych (Cannabis Sativa) tłoczony na zimno ma ważne zastosowanie prozdrowotne i w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym składnikiem diety oraz kosmetyków dla bardzo suchej i problemowej skóry.

Zawiera on duże ilości NNKT czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych omega3 i omega6 występujących w idealnych proporcjach czyli 3(omega6) : 1(omega3). Kwasy te odpowiedzialne są za pracę serca i naczyń krwionośnych, zapobiegają wahaniom cukru we krwi, wspomagają pracę wątroby, regulują gospodarkę lipidową obniżając poziom złego cholesterolu, a także odpowiedzialne są za pracę mózgu. Nienasycone kwasy tłuszczowe chronią także przed zapaleniem stawów, zmniejszają ból towarzyszący chorobom reumatoidalnym.

Olej konopny zawiera duże ilości witamin i mikroelementów ( witamina A, E, B i K oraz wapń, magnez i cynk). Dzięki zawartości kwasów linolowego i alfa-linolenowego olej lniany znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Działa kojąco i ochronnie na skórę, redukuje podrażnienia, ma działanie regenerujące i przeciwzapalne. Olej konopny ma bardzo dobre właściwości nawilżające, a także zmniejsza przebarwienia skóry. Na świecie dostępne są kosmetyki na bazie oleju konopnego oraz maści lecznicze.

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie oleju konopnego do naszej diety. Można go dodawać do wszelkiego rodzaju sałatek , chrupiących warzyw, jako składnik pesto lub polewać nim chleb.
Oleju nie powinno się podgrzewać ani na nim smażyć gdyż traci wtedy swoje właściwości. Przechowywać go należy w ciemnej butelce w chłodnym miejscu.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj