Superfoods czy na prawdę jest super?

Autor:
Dodano dnia 
Kliknij tutaj aby powrócić
na poprzednią stronę
Lista produktów zaliczanych do superfoods jest superdługa. Na liście tych produktów znajdują się zarówno popularne zioła jak i egzotyczne suszone owoce. Producenci zapewniają, że jedząc codziennie takie produkty możemy zapobiegać wielu chorobom:cukrzycy, chorobom serca, a nawet nowotworom. Czym są na prawdę superfoods? Po prostu zdrową żywnością czy super żywnością, która działa cuda?

Warto na wstępie odpowiedzieć na pytanie czym jest super żywność?

Jest to żywność, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu człowieka składniki a na miano super żywności zasłużyć mogą jedynie produkty naturalne, nieprzetworzone. Podobną rolę pełni tzw. żywność funkcjonalna, czyli sztucznie wzbogacona jak np. sok jabłkowy z dodatkiem wapnia. Różnica polega więc na tym, że dobroczynne składniki zawarte w superfoods są w pełni naturalnie a nie sztucznie dodane.

W związku z rozwojem medycyny żyjemy coraz dłużej, a liczba chorych na cukrzycę, nadciśnienie, miażdżycę, udary mózgu, chorobę niedokrwienną serca czy osteoporozę w krajach rozwiniętych stale rośnie. To konsekwencja nagannej, opartej na przetworzonej żywności diety. Dlatego potrzebujemy „odżywczych dopalaczy”, które podreperują złą kondycję naszego układu naczyniowo-sercowego, kostnego, immunologicznego. Do składników, dzięki którym produkt uznany jest za super żywność należą: witaminy, głównie antyoksydacyjne, witamina D, związki bioaktywne, minerały, kwasy tłuszczowe z rodziny Omega 3.
Super produkt powinien więc zawierać składnik, który ma szczególne właściwości, potwierdzone naukowo. Do szczególnych produktów zaliczamy wiele warzyw, owoców, ziół, m.in jarmuż,ostropest, brokuły, jagody acai, jagody goji, zieloną kawę, olej kokosowy i olej konopny, kiszonki, morwa biała ale także jogurty naturalne. Lista super produktów jest tak długa, że nie sposób wymienić wszystkich.

Jak stosować dietę superfoods - jeść wszystkie produkty razem czy pojedynczo?

Nic nie stoi na przeszkodzie aby jeść wszystkie razem. Jeżeli potraktujemy wszystkie z nich jako pojedyncze elementy, to dopiero poskładane razem utworzą całość, która działa.
Nie istnieje jedna właściwa lista superfoods. Pod ogólnym hasłem super żywności kryją się różnorodne nieprzetworzone produkty, które powinny znaleźć się w zbilansowanej diecie. Zależnie od mody na liście superfoods można znaleźć także żywieniowe ciekawostki jak: aloes, jagody goji i acai czy quinoa.

Można śmiało powiedzieć, że moda na superfoods króluje wszem i wobec. Ważne aby każdy wśród bogatej gamy produktów SUPER znalazł coś dla siebie. Im więcej produktów z długiej listy superfoods wybierzemy do swojej diety, tym lepiej dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

Afty-problem, którego nie wolno lekceważyć

10. Październik, 2016 przez 0
Afty są problemem mogącym dotknąć każdego z nas. Problem jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć gdyż może być objawem poważniejszej choroby. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana. Często występują w okresie obniżonej odporności organizmu, wysiłku fizycznego a także stresu.
Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

Kinezjotaping czyli taśmy, które pomagają w bólu

06. Wrzesień, 2016 przez 0
W medycynie sportowej powszechnie już od Igrzysk Olimpijskich w Seulu, czyli od 1988 roku zaczęto stosować metodę fizjoterapeutyczną kinezjotapingu wymyśloną przez japońskiego Chiropraktyka Kenzo Kase. Początkowo stosowana była pośród zawodników jednego ze sportów narodowych Japonii czyli sumo. Z biegiem czasu metoda ta stała się powszechnie dostępna, dzięki czemu również ludzie nie związani ze sportem mogą z niej korzystać.
Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

Jak być piękną i kwitnącą w ciąży

06. Wrzesień, 2016 przez 0
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, jednak ten wyjątkowy i niepowtarzalny czas nie jest niestety pozbawiony swoich drobnych mankamentów, które czasem mogą nawet spędzać sen z powiek. W organizmie kobiety wiele się zmienia, z miesiąca na miesiąc przybywa nieco kilogramów, przestawia się również gospodarka hormonalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie skóry, lecz mimo wszystko można wyglądać kwitnąco.
Szukaj