Menopauza

Menopauza (przekwitanie) występuje przeciętnie w 50 r.ż. i jest naturalnym procesem w życiu kobiet. Objawy są związane ze zmniejszeniem ilości hormonów: estrogenu i progesteronu. Do głównych objawów menopauzy należą: nieregularne miesiączki, uderzenia gorąca, bezsenność, utrata włosów, zmarszczki. Następstwem procesu menopauzy jest zwiększone ryzyko osteoporozy, choroby wieńcowej i nietrzymania moczu. Główną metodą leczenia jest podawanie hormonów w tabletkach, plastrach lub żelach. Warto w tym czasie zadbać o aktywność fizyczną, dietę niskotłuszczową bogatą w warzywa oraz rzucić palenie. W aptekach dostępny jest też domowy test "Menopauza test" (Domowe laboratorium) pozwalający wstępnie zdiagnozować podwyższony poziom hormonu FSH, który może świadczyć o menopauzie. Męska odmiana przekwitania to andropauza.
CLIMAGYN 90 KAPSUŁEK

Preparat łagodzi dolegliwości związane z menopauzą. Wpływa korzystnie na poziom cholesterolu oraz prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
Cena: 43,42 PLN
CLIMEA FORTE 30 TABLETEK

Preparat wspomaga dobre samopoczucie, łagodzi objawy menopauzy i utrzymuje prawidłową strukturę kości. Chroni przed utratą elastyczności skóry, łagodzi objawy zmęczenia oraz wspomaga organizm w czasie zwiększonego stresu.
Cena: 22,33 PLN
DOPPELHERZ AKTIV MENO 30 TABLETEK

Preparat obniża poziom cholesterolu we krwi, sprzyja prawidłowemu metabolizmowi tkanki kostnej oraz jej odbudowie i wzmocnieniu. Zmniejsza stres i drażliwość oraz podtrzymuje dobre samopoczucie.
Cena: 19,18 PLN
DOPPELHERZ AKTIV MENO 60 TABLETEK

Preparat sprzyja prawidłowej mineralizacji w tkance kostnej oraz jej odbudowie i wzmocnieniu. Wspomaga procesy koncentracji i zapamiętywania oraz funkcje emocjonalne i dobre samopoczucie, a także redukuje skutki zmęczenia i stresu.
Cena: 34,75 PLN
FALVIT ESTRO+ 30 TABLETEK

Produkt polecany jest do stosowania u kobiet znajdujących się w okresie około menopauzalnym.
Cena: 31,56 PLN
FALVIT ESTRO+ 60 TABLETEK

Produkt polecany jest do stosowania u kobiet znajdujących się w okresie około menopauzalnym.
Cena: 44,92 PLN
GYNOMED HIALUGEL ŻEL 6 APLIKATORÓW 5 ML

Żel wspomaga regenerację nabłonka pochwy, likwiduje objawy suchości w okresie perimenopauzy i menopauzy, w drugiej fazie cyklu miesiączkowego, bądź w przypadkach suchości pochwy spowodowanej zażywaniem doustnym środków antykoncepcyjnych.
Cena: 54,65 PLN
KALCIKINON 60 TABLETEK

Produkt polecany do postępowania w osteoporozie, osteomalacji, przy złamaniach kości oraz w okresie intensywnego wzrostu.
Cena: 51,27 PLN
LIGUNIN 60 KAPSUŁEK

Zalecany w przypadku niedoborów fitoestrogenów w diecie. Polecany jest szczególnie jako uzupełnienie diety kobietom w okresie okołomenopauzalnym oraz mężczyznom z zaburzeniami funkcji prostaty.
Cena: 40,34 PLN
LINEA MENO 60 TABLETEK

Wspomaganie odchudzania dla kobiet w okresie menopauzy.
Cena: 44,55 PLN
MABELLE 30 TABLETEK

Produkt łagodzi nieprzyjemne objawy menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, zmienność nastroju, niepokój, kołatanie serca oraz obfite pocenie się.
Cena: 33,17 PLN
Szukaj