Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


1. W jaki sposób można dokonać zakupu w aptece internetowej?
Zakup w aptece internetowej odbywa się wyłącznie za pośrednictwem formularza zamówień na stronie sklepu. Zamówienia telefoniczne i wybór towaru z "półki" w aptece nie są traktowane jako złożone w aptece internetowej.

2. Gdzie znajduje się apteka internetowa?
Apteka internetowa pod adresem www.aptekachojna.pl działa w oparciu o aptekę stacjonarną Apteka Rodzinna, ul. Piastów 8, 74-500 Chojna.

3. Czy można odebrać złożone za pośrednictwem apteki internetowej zamówienie osobiście w aptece?
Na dzień dzisiejszy odbiór osobisty zamówień w aptece stacjonarnej nie jest możliwy. Zamówienie jest dostarczane za pośrednictwem kuriera.

4. W jaki sposób wysyłamy paczki?
Paczki wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Nie wysyłamy paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej.

5. Czy po złożonym zamówieniu można podać inny adres dostawy paczki?
Po zamknięciu formularza zamówienia nie można go już edytować. Jeśli klient po zaakceptowaniu formularza zamówienia chce jednak zmienić adres wysyłki, wówczas należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Jeśli przesyłka nie została jeszcze przekazana kurierowi, wówczas paczka zostanie wysłana na nowo wskazany adres.

5. Jak można złożyć reklamację zakupionego towaru?
Reklamacji można dokonać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bok@aptekachojna.pl lub pisemnie na adres: Apteka Internetowa Rodzinna, ul. Piastów 8, 74-500 Chojna. W zakładce Regulamin znajduje się szczegółowy opis postępowania w razie reklamacji oraz formularz zgłoszenia reklamacji.

6. Co zrobić gdy paczka, którą otrzymaliśmy od kuriera była uszkodzona?
Zalecamy aby sprawdzać paczkę w obecności kuriera (przy przejęciu paczki) i w razie uszkodzenia spisać z kurierem protokół reklamacyjny. Jeżeli doręczona przesyłka jest wyraźnie poniszczona (mocno pognieciona, otwarta, zalana) prosimy jej nie przyjmować i oddać z powrotem kurierowi. Wówczas przesyłka zostanie zwrócona do apteki i zamówione produkty zostaną przesłane ponownie na wskazany w zamówieniu adres.

7. Co zrobić jeśli w paczce brakowało zamówionych produktów? Czy zostaną dosłane?
Jeżeli po otwarciu paczki z towarem okaże się, że brakuje zamówionych produktów wówczas należy niezwłocznie skontaktować się z apteką telefonicznie, dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta pod nr 725 298 530 lub mailowo na adres: bok@aptekachojna.pl. Brakujące produkty zostaną niezwłocznie dosłane.

8. Czy apteka internetowa aptekachojna.pl wystawia fakturę VAT?
Standardowo do paczki z zamówieniem dołączany jest paragon, jednak na życzenie, jeśli taka opcja zostanie zaznaczona w formularzu zamówienia, wysyłamy fakturę VAT.

9. Co zrobić jeśli dane na fakturze są niewłaściwe?
Wówczas należy poinformować o tym fakcie Biuro Obsługi Klienta mailowo lub telefonicznie. Prawidłowo wystawiony dokument zostanie przesłany na wskazany adres.

10. Czy można otrzymać paczkę za granicę?
Tak. W zakładce Dostawa znajduje się wykaz krajów, do których wysyłamy paczki z zamówieniem.

11. Czy klient jest informowany o etapach zamówienia? Czy będzie poinformowany kiedy może się spodziewać kuriera z paczką?
Tak. System realizacji zamówień został tak stworzony, aby klient był na bieżąco informowany co się dzieje z jego zamówieniem i na jakim jest etapie realizacji, włącznie z informacją, kiedy apteka przekazała paczkę kurierowi?

12. Czy zamówiona paczka jest dyskretnie zapakowana i nie sugeruje zawartości?
Tak. W trosce o swoich klientów nie oklejamy paczek taśmą firmową. Zapewniamy pełną dyskrecję przy realizacji zamówienia.

13. Dlaczego po złożeniu zamówienia klient otrzymał informację, że produkt jest niedostępny?
Niestety czasem zdarza się, że o braku danego produktu klient dowiaduje się po złożeniu zamówienia, choć staramy się za wszelką cenę unikać takich sytuacji. Stany magazynowe apteki internetowej aptekachojna.pl opierają się także na stanach magazynowych dystrybutorów i hurtowni, z którymi współpracujemy. Niestety czasem zdarzają się pewne rozbieżności, które wynikają z niedoskonałości systemu komputerowego.

W takiej sytuacji Dział Obsługi Klienta skontaktuje się niezwłocznie z klientem za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie, aby uzgodnić ostateczną zawartość zamówienia.
Klient wybiera jedną z możliwych opcji:
klient wybiera inny produkt w podobnej cenie (w przypadku produktu droższego konieczna jest dopłata do zamówienia);
klient czeka, aż produkt ponownie będzie dostępny;
klient rezygnuje z zamówionego produktu, który był niedostępny (wówczas jeśli zamówienie zostało już opłacone, klient otrzyma zwrot pieniędzy w ciągu 10 dni roboczych;jeśli klient wybrał opcję płatności przy odbiorze, wówczas wartość zamówienia-pobrania zostanie pomniejszona);
klient rezygnuje z całego zamówienia (jeśli zamówienie było opłacone nastąpi zwrot pieniędzy na konto klienta w ciągu 10 dni roboczych; jeśli zamówienie miało być opłacone przy odbiorze wówczas zostaje anulowane).
Szukaj