Instrukcja

Justowanie i centrowanie można zrealizować na dwa sposoby. Jednym jest wykorzystanie modułu WYSiWYG - tam wystarczy skorzystać z odpowiednich ikonek w menu. Aby uniknąć korzystania z tego modułu, można też wstawić proste znaczniki HTML, których przykład zastosowania przesyłam poniżej.

1. Justowanie

Tekst, który chcemy wyjustować, należy poprzedzić takimi znacznikami:


Tutaj wpisujemy tekst, który ma zostać wyjustowany. Dla zobrazowania potrzeba więcej tekstu, dlatego trochę się rozpisałem, żeby uzyskać przynajmniej 3-4 wiersze tekstu. Przy dużym ekranie wiersze rozciągają się na szerokość, dlatego potrzeba tego tekstu odpowiednio dużo. Przy dużym ekranie wiersze rozciągają się na szerokość, dlatego potrzeba tego tekstu odpowiednio dużo.

Oczywiście robienie kolejnych akapitów niczego nie zmienia - tekst nadaj jest justowany i pozostanie taki, aż nie zamkniemy wpisanych na początku znaczników. Przy dużym ekranie wiersze rozciągają się na szerokość, dlatego potrzeba tego tekstu odpowiednio dużo.Przy dużym ekranie wiersze rozciągają się na szerokość, dlatego potrzeba tego tekstu odpowiednio dużo.Przy dużym ekranie wiersze rozciągają się na szerokość, dlatego potrzeba tego tekstu odpowiednio dużo.

Teraz wpisujemy znaczniki (widać je tylko w panelu administracyjnym):


2. Centrowanie

Wygląda bardzo podobnie - nieznacznie tylko zmieniają się używane znaczniki na początku.


Centrowanie widać nawet przy krótkich tekstach, dlatego tutaj ograniczam sie tylko do jednego zdania i od razu znaczniki kończące. Przypominam, że znaczniki są widoczne tylko w panelu administracyjnym.
Szukaj